Body Shape - modelowanie sylwetki

Body Shape - modelowanie sylwetki

Body Shape – w zależności od stopnia zaawansowania – może być zarówno świetnym rozwiązaniem dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z fitnessem, jak i może stanowić dosyć wyczerpujący trening dla zaawansowanych. Celem Body Shape jest przede wszystkim wymodelowanie sylwetki, czyli wyszczuplenie jej i wzmocnienie mięśni.

Każdy trening Body Shape dzieli się na trzy elementy: na początku konieczna jest rozgrzewka, po niej następują ćwiczenia rozciągające mięśnie i na koniec – ćwiczenia wzmacniające. Podczas ćwiczeń można korzystać z różnych akcesoriów, np. ciężarków czy stepów, a cały trening jest bardzo energetyczny i wspaniale poprawia nastrój, m.in. z tego powodu, że na Body Shape składają się ćwiczenia aerobowe.

Body Shape nie należy do treningów prowadzonych w bardzo szybkim tempie, ponieważ niezmiernie ważne jest precyzyjne wykonywanie ćwiczeń. Sukces natomiast gwarantuje przede wszystkim ilość powtórzeń.

Systematyczne treningi Body Shape nie tylko wymodelują nasze ciało, ale również w znaczny sposób podniosą kondycję, wzmocnią mięśnie oraz poprawią postawę, a takie efekty ćwiczeń przydadzą się każdemu człowiekowi na co dzień.

ZOBACZ INNE DYSCYPLINY:
ZAMKNIJ