Joga - ćwiczenia relaksujące

Joga - ćwiczenia relaksujące

Joga jest idealnym zestawem ćwiczeń dla każdego i co więcej – oddziałuje nie tylko na nasze ciało, ale i psychikę. Jedną z najważniejszych zalet jogi jest łagodzenie stresu i m.in. dlatego jest ona tak popularną dyscypliną. Zmniejszenie napięcia prowadzi bowiem do wielu korzyści – poprawia samopoczucie, ułatwia przemianę materii oraz odmładza.

Pozycje praktykowane w trakcie jogi, pozwalają ładnie wymodelować sylwetkę, uelastycznić ciało oraz wzmocnić każde jego partie. Ponadto joga – jak żaden inny zestaw ćwiczeń – wpływa na lepsze poznanie swego ciało oraz na jego akceptację. Wzmocnienie mięśni prowadzi natomiast do tego, że uzyskujemy prostą postawę, odciążamy kręgosłup i poruszamy się z większą gracją. Bardzo ważne jest również rozciąganie mięśni, dzięki któremu polepszymy krążenie, podniesiemy tempo metabolizmu i przyspieszymy usuwanie toksyn z organizmu. W trakcie jogi uczymy się także właściwej techniki oddychania, która przydaje się na co dzień.

Joga jest wspaniałą dyscypliną także dla początkujących. Wszystkich, którzy obawiają się bardzo skomplikowanych pozycji, należy uspokoić, gdyż ćwiczenia są bardzo proste. Joga jest często zalecana jako ćwiczenia rehabilitacyjne i będzie odpowiednia dla osób w każdym wieku.

ZOBACZ INNE DYSCYPLINY:
ZAMKNIJ