Pilates - sposób na elastyczne ciało

Pilates - sposób na elastyczne ciało

Pilates łączy w sobie jogę, balet oraz ćwiczenia napinające mięśnie. Jego nazwa pochodzi od nazwiska twórcy – Josefa Humbertusa Pilatesa. System ten wzmacnia i uelastycznia mięśnie, ale nie prowadzi do ich nadmiernego rozbudowania. Z jogi i baletu pilates czerpie przede wszystkim precyzję ruchów oraz pozycje prowadzące do rozciągnięcia mięśni. Ten system ćwiczeń uznawany jest za jeden z najbezpieczniejszych i dlatego polecany dla osób w każdym wieku, także jako metoda wpływająca na polepszenie zdrowia.

Pilates wykonywany jest zazwyczaj przy kojącej muzyce i oddziałuje również na psychikę – prowadzi do wyciszenia, podobnie jak joga. Jeśli zaś chodzi o korzyści dla ciała, to dzięki pilatesowi poprawia się elastyczność oraz wytrzymałość mięśni, zyskujemy lepszą koordynację ruchową i poprzez ogólną poprawę wytrzymałości – zapobiegamy kontuzjom.

Niezmiernie ważny – szczególnie dla osób, które większość czasu spędzają w pozycji siedzącej – jest wpływ ćwiczeń pilates na kondycję kręgosłupa. Przede wszystkim pilates niweluje bóle kręgosłupa, poprawia jego stabilność, dzięki wzmocnieniu mięśni pleców, rozluźnia górne partie pleców, kark i ramiona. Efektem ćwiczeń jest również smuklejsza sylwetka oraz większa gracja ruchów.

ĆWICZ ON-LINE PILATES

Recommended articles0 comments
LOGIN TO COMMENT