Ćwiczenia na cellulit

Ćwiczenia na cellulit

Ostatnio coraz więcej słyszymy o specjalnych ćwiczeniach pozwalających pozbyć się cellulitu, a ponieważ problem „skórki pomarańczowej” spędza sen z powiek niemal 80% kobiet, to wiele pań chętnie bierze udział w takich ćwiczeniach. Zanim jednak wybierzemy najlepsze ćwiczenia na cellulit, warto dowiedzieć się, co jest jego przyczyną.

Cellulit powstaje, gdy niewłaściwie ułożona tkanka tłuszczowa uciska na naczynia krwionośne oraz limfatyczne, a to prowadzi do obrzęków oraz gromadzenia się toksyn, co dodatkowo utrudnia krążenie krwi oraz limfy – błędne koło zostaje zamknięte. Nie będziemy zastawiać się nad tym, dlaczego w pewnym momencie część komórek tłuszczowych wędruje do tkanki podskórnej, ponieważ przyczyn zazwyczaj jest wiele – od zanieczyszczenia powietrza aż do uwarunkowań genetycznych. Warto natomiast wiedzieć, że wygląd miejsca objętego cellulitem, który przypomina ową skórkę pomarańczy, spowodowany jest faktem wiotczenia włókien skóry. Zatem żeby pozbyć się cellulitu należy skupić się na trzech działaniach – poprawie krążenia krwi oraz limfy, redukcji tkanki tłuszczowej oraz ujędrnieniu skóry. A do tego najlepsza jest aktywność fizyczna.

Najlepsze ćwiczenia na cellulit to ćwiczenia aerobowe. Nie ma żadnych idealnych pozycji ćwiczeń zwalczających cellulit, tak jak nie ma cudownych kremów, które zlikwidują „skórkę pomarańczową”. Ważne, aby wybierać treningi powodujące, że szybciej oddychamy i szybciej bije nasze serce. Oczywiście w trakcie ćwiczeń konieczne jest zwrócenie szczególnej uwagi na miejsca, w których najczęściej występuje cellulit, czyli brzuch, uda i biodra. Najważniejsze jest jednak to, by ćwiczenia były regularne i towarzyszyło im przejście na zdrowy tryb odżywiania oraz picie dużych ilości wody.

Polecane artykuły0 komentarzy
ZALOGUJ SIĘ ABY KOMENTOWAĆ